Strona głównaPORADYPlanujesz remont lub przeprowadzkę? Sprawdź, jak bezpiecznie przechować mienie!

Planujesz remont lub przeprowadzkę? Sprawdź, jak bezpiecznie przechować mienie!

Remont lub przeprowadzka to przedsięwzięcia wymagające doskonałej organizacji i solidnego planu uwzględniającego m.in. kwestię przechowywania mienia. Meble, sprzęt AGD, ubrania oraz inne rzeczy powinny być umieszczone w bezpiecznym miejscu – takim jak magazyn samoobsługowy.

Magazyn samoobsługowy – praktycznie i wygodnie

Z problemem przechowywania rzeczy na czas remontu czy przeprowadzki boryka się bardzo wiele osób. Niestety nie zawsze można je zgromadzić w piwnicy lub u znajomych. W takiej sytuacji znakomitym rozwiązaniem jest magazyn samoobsługowy, który można wynająć na atrakcyjnych warunkach w dużych miastach takich jak np. Warszawa, Poznań czy Wrocław. Magazyny samoobsługowe nazywane są mini przechowalniami, a ich wynajem to usługa dostępna zarówno dla klientów komercyjnych, jak i prywatnych osób. Wygoda, dostępność przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu oraz funkcjonalność to największe ich zalety.

Jak wynająć magazyn samoobsługowy?

Wynajęcie magazynu samoobsługowego na czas remontu lub przeprowadzki jest bardzo proste. W pierwszej kolejności należy określić oczekiwania względem powierzchni takiego magazynu. Klientom indywidualnym przeważnie wystarczają nieduże magazyny o powierzchni 1-2 m kw., ale bywa, że potrzebny jest trochę większy boks. Wszystko zależy od tego, co dokładnie będzie w nim przechowywane. Następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniej firmy świadczącej omawiane usługi i zarezerwowanie magazynu – osobiście, telefonicznie lub online. Wszelakich formalności dopełnia się w biurze obsługi klienta. Trzeba mieć przy tym na uwadze minimalny okres najmu w danej firmie, np. w Kangu Self Storage wynosi on 7 dni.

Wynajem magazynu samoobsługowego – jakie są stawki?

Usługa self storage jest przystępna cenowo. Średnia stawka za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. to ok. 100 zł netto miesięcznie, ale w poszczególnych miastach ceny mogą być inne. Przykładowo w Warszawie, która jest największym rynkiem magazynowym w Polsce, wahają się one przeciętnie od 80 zł do 130 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read