Strona głównaPORADYPanele winylowe – na co zwrócić uwagę?

Panele winylowe – na co zwrócić uwagę?

Ogromny potencjał aranżacyjny to tylko jeden z wielu atutów paneli winylowych. Cechuje je szerokie zastosowanie, odporność na duże natężenie ruchu, działanie wilgoci czy zabrudzenia. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych paneli podłogowych. Ich montaż jest łatwy oraz szybki i śmiało możemy go wykonać samodzielnie – bez pomocy fachowca. Jest to ciekawe rozwiązanie, które zasługuje na to, by lepiej mu się przyjrzeć. Na co szczególnie powinniśmy zwracać uwagę?

Panele winylowe – czy warto je wybrać?

Gumowa budowa winylu sprawia, że jest on bardzo elastycznym materiałem. Co ważne, posiada dużą wytrzymałość na ścieranie i różnego rodzaju uderzenia. Spadające przedmioty czy akcesoria, nie są w stanie ich tak łatwo uszkodzić. Sięgając po panele winylowe możemy być pewni, że są wysoce odporne na codzienną eksploatację i zachowują atrakcyjny wygląd na długo.

Podłogi winylowe mają wysoki próg wytrzymałościowy, dlatego warto kłaść je tam, gdzie najczęściej przebywamy np. w salonie lub kuchni. Dodatkowo producenci oferują je w rozmaitej kolorystyce i gamie wzorów, co wpływa na ich większą atrakcyjność.

Zastosowanie paneli winylowych

Panele winylowe mają szerokie zastosowanie zwłaszcza w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Jak wiadomo takie miejsca są narażone na działanie wilgoci lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swoim właściwościom – zwłaszcza antypoślizgowym, wodoodpornym i wytrzymałościowym – ten rodzaj wykończenia podłogi sprawdza się idealnie. Dzięki dużej przepuszczalności ciepła doskonale nadają się do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym.

Są to panele łatwe w utrzymaniu czystości i świetnie wyciszają. Ich cena może być różna, wszystko zależy od klasyfikacji, wzoru, sposobu montażu lub producenta. Sięgając po panele winylowe możemy być pewni, że to inwestycja na długie lata.

Wykończenie to polecane jest szczególnie do:

  • łazienek,
  • kuchni,
  • przedpokojów,
  • obiektów handlowych,
  • pomieszczeń biurowych,
  • hoteli,
  • lokali gastronomicznych,
  • placówek edukacyjnych,
  • placówek służby zdrowia.

Więcej na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read