Strona głównaDOMJak sobie poradzić z owadami?

Jak sobie poradzić z owadami?

Latają nad uchem, są uciążliwe i gryzące… Owady szczególnie dają się we znaki wiosną i latem, gdy temperatura za oknem znacząco rośnie. Insekty potrafią zepsuć niejeden wieczór, a zarazem nie dają spać. Po ugryzieniu zostawiają swędzące ślady. To wystarczające powody do tego, by szukać na nie rozwiązania. Na szczęście na rynku pojawiają się coraz częściej lampy UV, które mają pomagać walkę z owadami. Wyjaśniamy dzisiaj, jak sobie z nimi poradzić. Zapraszamy do lektury!

Jak sobie radzić, gdy domowe sposoby zawiodą?

Gromadzące się w domu owady to poważny problem, z którym czasami trudno się uporać. Zwykłe komary lub muchy, nie wydają się aż tak trudne do pokonania. Inaczej jest, gdy w mieszkaniu pojawiają się prusaki lub pluskwy. Są one trudne do znalezienia. Kryją się w kanapach, meblach, a nawet w sprzętach AGD. Pluskwy dodatkowo pozostawiają po sobie ugryzienia. W takich sytuacjach w pierwszej chwili stosuje się domowe sposoby radzenia sobie z insektami. Jednak rzadko kiedy okazują się one skuteczne. Wówczas jednym z rozwiązań jest wynajęcie firmy dezynfekującej. Z kolei na mniej dokuczliwe owady nowoczesnym ratunkiem może być także lampa owadobójcza UV. To sprzęt lekki i przenośny, który działa wabiąc owady, a następnie je eliminując. Wszystko dzięki świetlówce UVA. Lampy owadobójcze proponuje m.in. marka Ihaa, która słynie z szerokiego asortymentu artykułów do domu, jak i ogrodu. 

Lampy ultrafioletowe na owady

Bez wątpienia wspomniane lampy ultrafioletowe na owady to innowacyjny sposób walki z insektami. Emitują one promieniowanie ultrafioletowe, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka. To jednak doskonały wabik na owady. Gdy lampa stoi w ciemnym pomieszczeniu, owady nie mogą się jej oprzeć, dzięki czemu podchodzą do urządzenia, a tam zostają wyeliminowane przez energię elektryczną. Znajduje się ona w częściach siatki, która zwykle otacza lampy UV. Rozwiązania tego typu nie stosują zbędnej i szkodliwej chemii, jak ma to miejsce w różnego rodzaju świecach. To bezpieczny sposób na pozbywanie się owadów, szczególnie gdy w domu mieszkają dzieci. Lampiony owadobójcze nie generują żadnego zapachu ani dźwięku. Są więc zupełnie uniwersalne. 

Zalety lampy owadobójczej UV

Główną zaletą, jaką wyróżnia się lampa owadobójcza UV, jest skuteczność. Pozwala ona radzić sobie z owadami o każdej porze roku w sposób całkowicie bezpieczny. To zarazem tanie rozwiązanie, dostępne od ręki. Akcesoria te można umieścić przy suficie, dzięki czemu nie mają do nich dostępu najmłodsi. Lampiony jednocześnie mają nowoczesny design, dlatego są zarówno funkcjonalne, jak i możliwie estetyczne. Dzięki temu, że nie wykorzystują szkodliwej chemii, są także bezpieczne dla środowiska, a zarazem tanie w eksploatacji. Lampy UV mogą być również użytkowane na zewnątrz, np. na tarasie, podczas letniego grilla okażą się cenną pomocą. Warto jednak przy wyborze urządzenia zwrócić uwagę na moc świetlówki, gdyż to od niej zależy skuteczność akcesoriów. Optymalne rezultaty zapewniają te o mocy 14-40 W.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read