Strona głównaARANŻACJEJakie fotele do salonu wybrać? Podpowiadamy!

Jakie fotele do salonu wybrać? Podpowiadamy!

Zazwyczaj to właśnie w salonie najintensywniej toczy się domowe życie. Warto więc zadbać o to, aby jego wyposażenie nie tylko dobrze się prezentowało, lecz również zapewniało wygodę. Idealnym sposobem na odrobinę relaksu jest zatopienie się we wnętrzu fotela. Można w nim czytać, oglądać telewizję, gawędzić z rodziną lub nawet się zdrzemnąć. Jeśli tylko umiejętnie go dobierzesz, to może stać się jednym z najważniejszych mebli. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jakie fotele do salonu wybrać. Świadoma decyzja sprawi, że będą one znakomicie pełniły swoją funkcję.

Fotele do salonu jako ozdoba wnętrza

Fotele do salonu to zazwyczaj duże i niezależne bryły. Ze względu na to, że mocno rzucają się w oczy, warto zadbać o to, aby dopasować je do reszty wystroju. Wówczas staną się nie tylko praktycznym meblem, ale również ozdobą wnętrza. Podczas wyboru odpowiedniego modelu uwagę musisz zwrócić na dwa aspekty, a mianowicie wielkość pomieszczenia i jego aranżacja.

Do niewielkiego salonu dobierz fotel na nóżkach. Najpraktyczniejszy będzie ten z wysokim oparciem. Jest zazwyczaj smuklejszy i zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny, a jednocześnie nadal zapewnia komfort. Łatwiej jest też go przestawić w razie potrzeby. Modele o lekkiej konstrukcji stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. W większych pomieszczeniach masz pełną dowolność – dobrze będą prezentować się w nich zarówno fotele smukłe, jak i te tradycyjne.

Barwa i styl foteli to kolejne czynniki, które także powinny być starannie skomponowane z aranżacją wnętrza. W klasycznym salonie wystrój zazwyczaj przyjmuje prostą formę i zawiera drobne akcenty, które podkreślają jego elegancki charakter. W tym przypadku należy więc zrezygnować z krzykliwej kolorystyki i nadmiaru detali. Najlepiej zdecydować się na coś uniwersalnego, jak np. czerń, beż i szarość. Dobrze prezentują się też fotele skórzane lub wykonane z ekoskóry. W klasycznych pomieszczeniach najczęściej stanowią one komplet z sofą.

Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku nowoczesnych wnętrz. Charakteryzuje je minimalistyczny i prosty design, dlatego warto zadbać o to, aby fotele się wyróżniały. W tym wypadku mogą więc, ale nie muszą, zostać dobrane tak, aby współgrały z resztą zestawu wypoczynkowego. W tego typu wnętrzach królują bowiem modele o nietypowym kształcie lub w modnym kolorze – może nim być np. butelkowa zieleń. Aranżacja wnętrza bardzo zyskuje na takich dodatkach.

Fotele muszą być też wygodne

Praktyczne fotele do salonu muszą być także wygodne. Dzięki temu znakomicie spełnią swoją funkcję i odciążą Twój kręgosłup po ciężkim dniu pracy. Każdy z nas ma inną budowę, dlatego należy podejść do tego aspektu indywidualnie, uwzględniając warunki fizyczne i potrzeby. Jest kilka czynników, na które powinieneś jednak zwrócić uwagę.

Po pierwsze, sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model ma wygodne i szerokie siedzisko. Powinno być ono elastyczne, lecz niezbyt miękkie, gdyż wtedy mógłbyś się zapadać. Najlepiej więc, aby fotele do salonu wykonane były z wysokiej jakości sprężyn bądź z pianki poliuretanowej.

Równie ważne jest też oparcie. Zdecyduj, jaką ma mieć wysokość. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że jeżeli zależy Ci na wygodzie, to zdecydowanie lepiej sprawdzają się wyższe fotele. Umożliwiają one swobodne ułożenie głowy, które pozwala odpocząć mięśniom karku.

Zwróć także uwagę na podłokietniki. Nie tylko umożliwiają one podparcie rąk podczas siedzenia, ale również pozwalają wygodnie podnieść się z fotela. Co za tym idzie, pożądane jest, aby były sprężyste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read