Strona głównaOGRÓDNowoczesna sauna w ogrodzie – czym się charakteryzuje?

Nowoczesna sauna w ogrodzie – czym się charakteryzuje?

Seanse w saunie ogrodowej to przyjemny sposób na skuteczne odprężenie po męczącym dniu oraz wzmocnienie organizmu. Wśród klientów dużym zainteresowaniem cieszą się klasyczne sauny czerpiące z tradycyjnych rozwiązań i architektury skandynawskiej, ale użytkownicy coraz chętniej wybierają też modele nowoczesne. Czym charakteryzują się nowoczesne sauny ogrodowe?

Nowoczesna sauna w ogrodzie z piecem elektrycznym

Nowoczesna sauna w ogrodzie to rodzaj konstrukcji różniącej się od modeli tradycyjnych przede wszystkim dodatkowymi funkcjami, zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi oraz minimalistycznym designem. Podczas gdy sauna tradycyjna opiera się zazwyczaj na pracy pieca opalanego drewnem, to w wersjach nowoczesnych urządzenia te są często zastępowane wysokiej jakości piecami elektrycznymi. Co ważne, nowoczesne piece elektryczne to nie tylko sprzęt służący do podniesienia i utrzymania wysokiej temperatury w pomieszczeniu saunowym, ale również urządzenie o wielu innych, praktycznych funkcjach.

Na przykład, sauna ogrodowa Scandit 5 firmy Vingberg to model, w którym zastosowano unikalny piec elektryczny do sauny HUUM DROP, wykorzystujący innowacyjne rozwiązania technologiczne i wyróżniający się minimalistycznym designem inspirowanym kroplą wody. Zamontowany w piecu specjalny sterownik UKU sprawia, że ogrzewanie w saunie jest wygodne i łatwe. Ponadto sterownik UKU posiada czujnik drzwi, zabezpieczenie przed dziećmi i ochronę przed przegrzaniem. Sterowanie działaniem sauny jest możliwe za pomocą smartfona. Dzięki tym funkcjonalnościom korzystanie z sauny jest znacznie bezpieczniejsze i przyjemniejsze.

Sauna z systemem światłoterapii

Nowoczesne sauny ogrodowe są wyposażone w dodatkowe funkcjonalności, zwykle niedostępne w modelach tradycyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje technologia wykorzystująca światła w różnych kolorach. Na przykład, w saunach Vingberg zastosowano system światłoterapii RUBEN DESIGN, który składa się z profesjonalnych taśm LED i pilota DreamLight. Sauna ogrodowa Scandit 5 to model, w którym można opcjonalnie zamontować system światłoterapii LED. To rozwiązanie, które znacząco podnosi komfort korzystania i użyteczność sauny. Terapia kolorowym światłem wykazuje wszechstronne dobroczynne działanie na organizm: wpływa pobudzająco na umysł i zmysły, wspomaga krążenie krwi, lepsze dotlenienie narządów i pracę układu nerwowego, pomaga w leczeniu chorób reumatycznych, wycisza i odpręża.

Nowoczesna sauna w ogrodzie o efektownym designie

Nowoczesne sauny zewnętrzne wyróżniają się również efektownym, minimalistycznym designem. Podczas gdy klasyczne konstrukcje nawiązują pod względem stylu i architektury do skandynawskiej tradycji, sauny nowoczesne stawiają na współczesną prostotę. Sauny tradycyjne często przypominają kształtem beczki, nowoczesne modele o strukturze modułowej są zazwyczaj prostokątne lub kwadratowe, bogate w duże przeszklenia, wykończone drewnem w środku i na zewnątrz. Drewniane wykończenie sprawia, że sauna pięknie wpisuje się w dowolne zielone otoczenie. Przeszklenia pozwalają natomiast na kontemplację natury podczas seansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read