Strona głównaPORADYKompozyt elewacyjny może pomóc Ci w wykończeniu domu!

Kompozyt elewacyjny może pomóc Ci w wykończeniu domu!

Fasada budynku powinna być jednocześnie estetyczna i wytrzymała. Materiały użyte przy tworzeniu elewacji mają kluczowe znaczenie dla trwałości, wytrzymałości na warunki atmosferyczne oraz izolacji termicznej. Najbardziej wymagającym w tych kwestiach osobom proponujemy dziś ciekawe, nowoczesne rozwiązanie – kompozyt elewacyjny.

Kompozyt elewacyjny imitujący drewno – dla domu i ogrodu

Wykończenie domu to skomplikowany proces. Każdy element wnętrza oraz tego, co na zewnątrz, musi być dopracowany w najmniejszych szczegółach. Zwykle równie mocno zależy nam na funkcjonalności, jak i nienagannym wyglądzie. Fasadom budynku zwykle poświęca się szczególną uwagę, ponieważ są one reprezentacyjnym miejscem, widocznym dla każdej przechodzącej osoby. Prawdziwym hitem w tej materii stał się ostatnio kompozyt elewacyjny.

Kompozyt to nic innego jak materiał składający się z kilku połączonych ze sobą surowców. Tworzone w ten sposób panele elewacyjne pozwalają łatwo, niedrogo i szybko wykończyć elewację domu, a nawet stworzyć piękny i funkcjonalny taras.

W domach prywatnych wielką popularnością cieszy się kompozyt elewacyjny imitujący drewno – jest on trwalszy i łatwiejszy do utrzymania w czystości, niż naturalne deski drewniane, a jednocześnie prezentuje się bardzo estetycznie. Deski kompozytowe są też bardziej elastyczne niż drewno, dlatego można stosować je również na ścianach o promieniu łuku.

Panele elewacyjne aluminiowe – dla nowoczesnego wyglądu biur i magazynów

W przestrzeni publicznej częściej niż kompozyt drewniany możemy napotkać panele elewacyjne aluminiowe. Składają się z dwóch warstw blachy aluminiowej oraz rdzenia z tworzywa sztucznego pomiędzy nimi. Prezentują się pięknie w wykończeniu np. fasad biurowców.

Takie panele są też niesamowicie wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Są w stanie przetrwać w dobrej formie przez dziesiątki lat! Panele aluminiowe to lekka i nowoczesna okładzina elewacyjna. Jej duże zalety to nie tylko trwałość i estetyczny wygląd, ale też łatwość montażu czy utrzymania w czystości. Z zamontowaniem paneli poradzić powinien sobie nawet ktoś, kto nie jest mistrzem majsterkowania. Warto wspomnieć też o dobrych właściwościach izolacyjnych kompozytu, co przecież ma kluczowe znaczenie przy elewacji budynku.

Panele elewacyjne aluminiowe oraz drewniane cechują się dobrą izolacją termiczną, oraz akustyczną. Kompozyt elewacyjny może więc być z powodzeniem stosowany w wykańczaniu domów prywatnych lub budynków użyteczności publicznej, a efektem tego jest nowoczesny wygląd i maksymalna funkcjonalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read