Strona głównaDOMMopy parowe - higiena bez chemii

Mopy parowe – higiena bez chemii

Na czym polega działanie mopów parowych, jakie mają funkcje i jak sprawdzają się w domu?

Rosnąca popularność mopów parowych z pewnością zasługuje na uwagę. Jest ona wynikiem coraz większej świadomości społeczeństwa w zakresie ekologii oraz własnego zdrowia. Skupiamy się na tym, co dobre dla środowiska, ograniczając do minimum produkty, które mogłyby mu zagrażać. Z dużym szacunkiem traktujemy też nasze organizmy, a szczególnie troszczymy się o bliskich, za których czujemy odpowiedzialność. To dlatego sprzątanie gorącą parą stało się prawdziwym hitem na skalę światową.

Jak działa mop parowy?

Konstrukcja mopa parowego przypomina połączenie klasycznego mopa z odkurzaczem pionowym lub tradycyjnym. Jego działanie nie jest skomplikowane. Wystarczy podłączyć go do prądu i wlać do zbiorniczka wodę. Zostaje ona podgrzana, a następnie wyrzucana pod ciśnieniem w postaci pary wodnej na czyszczoną powierzchnię. Większość urządzeń posiada opcję regulowania siły wyrzutu pary, w związku z czym można z łatwością dostosować ją do potrzeb i usuwać nawet najtrwalsze, zaschnięte zabrudzenia.

Zalety korzystania z mopa parowego

Podstawowym walorem mopa na parę jest fakt, że nie wymaga używania żadnych detergentów. Jest niesamowicie uniwersalny, a  wystarczy sama woda, by wyczyścić nim całe mieszkanie. To genialne, bezpieczne dla zdrowia i ekonomiczne. Możesz mocno ograniczyć liczbę detergentów w domu, a przy tym zapewnić rodzinie higieniczną czystość. Gorąca para zabija bowiem 99,9% bakterii. Taki sposób sprzątania, mycia podłóg zaleca się przede wszystkim w domach, w których mieszkają alergicy, małe dzieci i zwierzęta domowe. Podczas porządków nie ma konieczności wdychania szkodliwych substancji, nie istnieje też ryzyko zniszczenia skóry dłoni, jak przy tradycyjnym myciu podłóg.

Mop parowy – co nim umyjesz?

Wiele osób błędnie uważa, że mop to urządzenie wyłącznie do podłóg. Nic bardziej mylnego. Wielofunkcyjnym mopem parowym odświeżysz nawet dywany i tapicerowane meble, kanapy, krzesła, fotele (również samochodowe), wyczyścisz piekarnik, płytki na ścianie, fugi, toaletę oraz okna. W zależności od tego, do czego chcesz używać swojego mopa parowego, wybierz model wyposażony w dodatkowe głowice. Większe końcówki ułatwiają sprawne umycie podłóg w całym  domu, mniejsze umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz precyzyjną pracę na mniejszej powierzchni.

Jaki mop parowy kupić?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu mopa, sprawdź dobrze funkcje, które posiada oraz opinie innych użytkowników. Marką godną polecenia jest Ariete. Każdy mop parowy tej firmy został dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Możesz wybierać między mopami pionowymi, jak i większymi oczyszczaczami na kółkach. Poszczególne modele różnią się pojemnością zbiorniczków na wodę, długością czasu pracy oraz czasu oczekiwania na gotowość urządzenia, długością kabla, wagą i załączonymi dodatkowymi akcesoriami.

Mop parowy jest innowacyjnym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na łatwym i bezpiecznym utrzymywaniu czystości w swoim domu. To niezwykle funkcjonalne urządzenie zapewnia maksymalną higienę, bez użycia chemii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read