Strona głównaARANŻACJESalon marzeń – jak udekorować wnętrze, nie mając dużego budżetu?

Salon marzeń – jak udekorować wnętrze, nie mając dużego budżetu?

Tipy i lifehacki – któż nie lubi ich oglądać? Niektóre są śmieszne, inne całkiem ciekawe i inspirujące, sporo jest również absurdalnych. Największym zainteresowaniem cieszą się te, które pokazują proste i tanie rozwiązania dekoracyjne. Oto kilka sposobów na to, jak odmienić salon, jakie ozdoby wykorzystać i jak uczynić go bardziej ciekawym bez wydawania milionów.

Skarby z drugiej ręki

Najprościej iść do modnego sklepu i objuczyć się stylowymi dodatkami. Ale ile to wszystko kosztuje? Jeśli chce się nieco zaoszczędzić, warto co jakiś czas zerkać na lokalne strony sprzedażowe, a także popularne w ostatnim czasie „śmieciarki”, a więc grupy, w którym oferuje się rzeczy zupełnie za darmo. Czasem można znaleźć prawdziwe perełki czy to takie, których się akurat potrzebuje czy też po prostu drobiazgi pasujące do wnętrza. Słowem – nie trzeba od razu kupować nowych przedmiotów i – warto nieco poszperać – można naprawdę świetnie trafić!

Renowacja starych mebli

To dość popularny ostatnio temat. Jeśli chce się mieć nowy mebel lub poszukuje się pasującego kolorem, ale nie sposób go znaleźć – warto pomyśleć o tym, by samemu odrestaurować starą komodę czy szafkę. Wymaga to odrobiny pracy, ale efekt może być oszałamiający, a praca nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych.

Diabeł tkwi w szczegółach

Jeśli posiada się pokój w uniwersalnych kolorach, które nie dyktują żadnego stylu aranżacyjnego, to jest się… szczęściarzem! Wtedy bowiem niewiele potrzeba, by tanio i efektownie udekorować wnętrze, zmieniając przy tym jego styl. Wystarczy bowiem wybrać odpowiednie tekstylia – narzuty, poszewki, koce czy zasłony w jakimś ciekawym kolorze, dopasować do nich odpowiednie osłonki na doniczki i np. ramki na zdjęcia, by stworzyć ciekawe, spójne wnętrze. Co jakiś czas można się bawić i zmieniać kolory, wystawiając „znudzone” dekoracje na sprzedaż i zyskując parę groszy na nowe, w innych kolorach.

Dekorowanie ścian

Ściany nie służą tylko temu, by wisiały na nich szafki czy zegar. Jest bowiem tyle ciekawych dekoracji! Plakaty do salonu są tym, co pozwoli ciekawie zagospodarować kawałek przestrzeni, w tym także kłopotliwe ściany np. nad schodami. Nowoczesne plakaty do salonu przedstawiają najróżniejsze grafiki, dzięki którym można stworzyć sobie we wnętrzu ciekawą galerię. Jednocześnie nie należą do drogich dekoracji, dlatego co jakiś czas można je zmieniać. Wsadzone w prostą ramę czy antyramę, długo będą cieszyły się dobrą kondycją, nawet jak są papierowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read