Strona głównaDOMJak dobrać oświetlenie do ścian pokoju?

Jak dobrać oświetlenie do ścian pokoju?

Przemyślana aranżacja wnętrz to ta, która zapewnia dobrze rozmieszczone oświetlenie. Zwykle w danym pomieszczeniu umieszczamy kilka źródeł światła – im większe wnętrze, tym większa potrzeba na odpowiednie doświetlenie jego poszczególnych stref i kącików. To z kolei doskonale wiąże się z funkcjami, które pełni sztuczne oświetlenie. Po pierwsze – funkcjonalność, po drugie – dekoracja. Jak dobrać oświetlenie do ścian pokoju, aby móc cieszyć się spójną aranżacją i jednocześnie zadbać o komfort dla naszych oczu?

Oświetlenie z podziałem na strefy

Najprostszy podział oświetlenia to ten wyróżniający oświetlenie ogólne/centralne, punktowe oraz dekoracyjne. Każde z nich pełni ważną rolę w zapewnieniu nam odpowiednich warunków do wykonywania codziennych czynności we własnym M. W zależności od tego, czy będzie to relaks, rozmowa przy stole w jadalni czy wspólne gotowanie, potrzebujemy mniej lub bardziej natężonego światła o odpowiedniej barwie. Światło ciepłe sprzyja odpoczynkowi, z kolei światło zimne gwarantuje dobre warunki do pracy czy nauki.

Odpowiednio dobrane oświetlenie sprytnie podzieli najmniejszy pokój na kilka stref, jak i pozwoli optycznie go powiększyć lub… ukryć nierówności ścian. Dobrym pomysłem jest wybór lamp o różnym designie, choć z elementami wspólnymi, do różnych stref pokoju. Oczywiście główną rolę odgrywa zawsze światło ogólne, a jest nim zazwyczaj lampa sufitowa czy żyrandol (ich bogaty wybór zapewnia sklep Lampy24). No dobrze, a co z oświetleniem zamocowanym do ścian pokoju? Zwykle pozwala ono doświetlić poszczególne strefy, na przykład kącik wypoczynkowy czy ścianę z przymocowanym telewizorem. Mniejsze lampy ścienne w minimalistycznym stylu znakomicie sprawdzą się jako podświetlenie obrazu, galerii zdjęć czy dekoracyjnej tapety.

Lampy24 – oświetlenie do każdego rodzaju ścian i wnętrz

Jak dopasować lampę do ścian z widocznymi nierównościami? Aby je ukryć, należy postawić na lampy, których światło nie będzie skierowane bezpośrednio na ścianę, a na środek pomieszczenia. W tym przypadku sprawdzą się wszelkie lampy z wysięgnikiem, ale i reflektory czy lampy z kloszami na dół. Jak sprawa wygląda z optycznym powiększeniem wnętrz? Z pewnością wrażenie wyższego pomieszczenia dają lampy ze światłem skierowanym w górę i mocno oświetlające sufit. Z kolei osoby, które chcą optycznie poszerzyć pokój, powinny zdecydować się na mocne oświetlenie jego dłuższych ścian.

Dobierając lampy do ścian nie sposób pominąć tak ważnej kwestii, jak kolorystyka wnętrza. Zasada jest prosta – im ciemniejsza ściana, tym więcej światła pochłania i potrzebuje mocniejszego doświetlenia. Jeśli chodzi o sam design, w przypadku ścian bogato zdobionych, dobrym wyborem będą lampy o bardziej minimalistycznym wyglądzie. Z kolei stonowane ściany to znakomite tło dla lamp dekoracyjnych i o oryginalnych kształtach czy przykuwających uwagę kolorami.

Kształt i design lamp idzie w parze z jakością produktu. Lampy24 to miejsce, w którym można kupić m.in. lampy z wysięgnikiem, reflektory, kinkiety, plafony czy oświetlenie punktowe ścienne. Są to lampy renomowanych producentów, dostępne w różnej gamie kolorystycznej, stylu i konstrukcji. Tak bogaty wybór oświetlenia to gwarancja dopasowania źródeł światła do swoich potrzeb, gustu oraz aranżacji wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read