Strona głównaPORADYAkcesoria do szafy, które pozwolą Ci przechowywać więcej!

Akcesoria do szafy, które pozwolą Ci przechowywać więcej!

Zalegające w szafie ubrania to zmora domowników. W tego typu sytuacjach wiele osób decyduje się za zakup większego mebla. Czasami jednak wystarczy kilka przydatnych akcesoriów, by zyskać dodatkową przestrzeń.

Funkcjonalne pojemniki

Kosze do szafy umożliwiają odpowiednie ułożenie ciuchów przy zaoszczędzeniu miejsca na półkach. Na rynku dostępne są różnorodne elementy, a wybór odpowiedniego produktu zależy od preferencji klienta oraz rodzaju szafy. Metalowe i druciane kosze są najbardziej trwałe i odporne. Szerokość produktu uzależnione jest od wymiarów szafy. Na rynku dostępne są pojemniki materiałowe oraz te wykonane z tworzywa sztucznego. Kosze druciane i metalowe to wygodne rozwiązanie w przypadku pomieszczeń wilgotnych oraz przestrzeni przeznaczonych do przechowywania ciężkich produktów. Pojemniki plastikowe nie odznaczają się dużą odpornością. Ich atut stanowi jednak niewielka waga. Niektóre kosze posiadają również wypełnienie. Przewiewne pojemniki zapewniają stały dostęp cyrklowanego powietrza.

Organizery

Wiele szaf wyposażonych jest w dodatkowe szuflady, które otwierają się w płynny i komfortowy sposób dzięki specjalnym prowadnicą kulkowym. W komorach tych często panuje jednak chaos i nieład. Na rynku dostępne są specjalny organizery, które w łatwy sposób można dostosować do wielkości konkretnej szuflady. Elementy te nierzadko posiadają tzw. czopy, pozwalające konfigurować pojemniki na wiele sposobów w zależności od dostępnej przestrzeni.

Wysuwany wieszak

Odpowiednia logistyka w utrzymaniu porządku to połowa sukcesu. Zdarza się bowiem, iż ułożone rzeczy można łatwo pognieść (w przypadku mało komfortowego sposobu otwierania szafy). Warto zatem pomyśleć o zakupie siłowników meblowych. Odpowiednio dobrane podnośniki zapewniają swobodny dostęp do wnętrza, w którym znajdują się ciuchy, itd. W przechowywaniu rzeczy pomocne mogą okazać się także wysuwane wieszaki. Przeznaczone są one do szaf wnękowych. Za ich pomocą można w łatwy sposób wygospodarować więcej miejsca. Wyposażone są one w specjalne prowadnice, ułatwiające swobodne wysuwanie ubrań. Wieszaki działają płynnie, nie zakłócając przy tym spokoju innych domowników. Wykonane są z różnorodnych materiałów, m.in. aluminium oraz chromowanej stali.

Dobra organizacja przestrzeni pozwala maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Czasami zakup większego sprzętu nie jest konieczny. Wystarczy poświęcić chwile czasu, by znaleźć odpowiednie i niedrogie rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read