Strona głównaARANŻACJESzafy na wymiar - zalety rozwiązania na zamówienie

Szafy na wymiar – zalety rozwiązania na zamówienie

Szafa to najważniejszy mebel w mieszkaniu. To dzięki nim przechowywanie staje się łatwiejsze i bardziej funkcjonalne. Potrzebujemy ich w przedpokoju, sypialni, a czasami są także niezbędne w pokoju dziennym. Dlaczego warto skoncentrować się na meblach robionych na wymiar, a nie gotowych egzemplarzach?

Meble szyte na miarę

Meble na zamówienie można dopasować do indywidualnych potrzeb. I to jest ich największa i niekwestionowana zaleta! Każdy z nas jest inny, preferuje inny rodzaj garderoby i trzeba to uwzględnić projektując szafę na wymiar. Kobieta, która prowadzi czynne życie zawodowe, a jej podstawowym strojem są garsonki i bluzki koszulowe musi zadbać, by w jej szafie znalazło się jak najwięcej miejsca na wieszaki. Dzięki temu powieszone ciuchy zaraz po wyjęciu będą gotowe do nałożenia.

Osoby, które prowadzą luźniejszy tryb życia, a w ich garderobie dominują ciuchy sportowe potrzebują więcej półek oraz szuflad. Na tym przykładzie widać jak bardzo ważne jest dopasowanie szafy do swoich potrzeb. Gotowe egzemplarze wyposażone są standardowo. Nie ma szansy na spersonalizowanie potrzeb. Meble na wymiar komponujemy samodzielnie, dzięki temu mogą one być dokładnie takie, jakich potrzebujemy.

Niepowtarzalny design

Szafa na wymiar musi być meblem praktycznym i funkcjonalnym. To nie ulega wątpliwości. Nie znaczy to jednak, że nie może być niebanalną ozdobą wnętrza, w którym się znajduje. Meble na wymiar mogą mieć bardzo różnorodne fronty. To właśnie dzięki nim szafy wyglądają niebanalnie i niecodziennie. Wykorzystując lustra można powiększyć optycznie mały pokój. Stosując czarne lustro można sprawić, że szafa będzie wyglądała niezwykle elegancko i ekskluzywnie. Projektując drzwi z fototapetą można stworzyć radosną i bajkową szafę, która idealnie sprawdzi się w pokoju dziecka. Kto powiedział, że meble muszą być nudne i sztampowe. Szafy na zamówienie to nie tylko rozwiązanie praktyczne. Dzięki możliwości samodzielnego wybrania frontów oraz rozmiarów szafy i jej umiejscowienie można zyskać meble jedyne w swoim rodzaju, takie jakich nie będzie miał nikt inny.

Zagospodarowanie przestrzeni

Nie wszystkie mieszkania są duże przestronne i łatwe do aranżacji. W mniejszych mieszkaniach czasami bardzo trudno jest dobrze zagospodarować dostępną przestrzeń. Bardzo ważny jest również każdy centymetr powierzchni, który jest bezcenny. Meble na wymiar idealnie sprawdzają się w trudnych mieszkaniach. Niewielka przestrzeń, skosy na poddaszu czy niewielka wnęka to miejsca, które dzięki szafie na wymiar mogą zostać wykorzystane w stu procentach. Szafy standardowe bardzo często nie zdają egzaminu w takich miejscach. Są za małe, za duże bądź otwierane drzwi nie sprawdzają się w tym miejscu. Szafy na wymiar eliminują te wszystkie niedogodności. Nawet do nietypowych i trudno dostępnych miejsc można dopasować szafę, która będzie elegancko wpisywała się w przestrzeń.

Meble na zamówienie to szansa na zabudowanie przestrzeni do samego sufitu. Dzięki temu przechowywanie koców, pościeli, ręczników czy odzieży sezonowej nie jest problemem. Przestrzeń, która została w ten sposób uzyskana pozwala na racjonalne rozplanowanie szafy. Dzięki temu w dolnych partiach szafy mamy więcej miejsca. Ciuchy można dokładnie posegregować, tak by każda rzecz miała swoje stałe miejsce.

Dobrze zaprojektowana szafa na wymiar to szansa na utrzymanie porządku. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu poranne przygotowania stają się dużo łatwiejsze. Wydzielenie konkretnych stref w szafie pozwala na ustalenie, która część szafy jest czyja, jakie leżą tam rzeczy. Estetyka w szafie również ma ogromne znaczenie.

Wybierając meble na zamówienie, możemy zdecydować o każdym aspekcie samodzielnie. Korzystając z pomocy wyspecjalizowanej firmy zamawiający jest w stanie stworzyć mebel, który będzie jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i skomponowany dokładnie tak, jak potrzebuje tego właściciel mieszkania. Jest to rozwiązanie, które ma znaczenie nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Stworzenie eleganckiego, ciekawego i jedynego w swoim rodzaju wnętrza to bardzo kusząca propozycja.

_____________________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy KG Meble

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read