Strona głównaPORADYCzy śpiwór można prać w pralce?

Czy śpiwór można prać w pralce?

W czym prać śpiwór? Jeśli często wyjeżdżasz na wyprawy poza miasto, pewnie zastanawiasz się, jak zadbać o swój śpiwór. Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne, jednak trzeba przestrzegać pewnych zasad. Sprawdź czy śpiwór można prać w pralce i jakich detergentów do tego użyć.

Tak naprawdę, wiele zależy od tego, jaki śpiwór posiadasz. Na rynku są dostępne modele syntetyczne oraz puchowe. W pierwszym przypadku wyczyszczenie jest dość prostym procesem, jednak jeśli masz drugi model, może okazać się to dość czasochłonne. To dlatego, że źle znoszą wilgoć, a niepoprawne pranie może przełożyć się na utratę wartości termicznych. Oznacza to, że materiał przestanie się nadawać do jakiegokolwiek wyjazdu pod namiot.

Pranie śpiwora w pralce krok po kroku

Śpiwór potrzebuje sporo miejsca w pralce, aby był dokładnie wyczyszczony. Urządzenie o ładowności 5 kilogramów jest więc gorszym pomysłem niż skorzystanie z większej pralki. Nie można wciskać materiału na siłę, powinien się on zmieścić bez większego wysiłku. Zanim jednak włożysz śpiwór do pralki, zbierz większe zabrudzenia wilgotną, tradycyjną gąbką.

Śpiwór syntetyczny dokładnie zamknij i umieść w bębnie. Do puchowego modelu podejdź bardziej ostrożnie. Najpierw namocz go w letniej wodzie, a dopiero potem włóż do pralki. Dobrze jest, aby umieścić też kilka piłek tenisowych albo kulek do prania, które pomogą rozbić puch.

Do prania przydadzą Ci się delikatne środki piorące. W przypadku śpiwora syntetycznego, koniecznie muszą być one przeznaczone do tego typu tkanin, w tym np. odzieży technicznej albo outdoorowej. Z kolei do puchu, są specjalne preparaty do prania i impregnacji odzieży turystycznej z tego materiału. Dzięki temu masz pewność, że z materiałem nie stanie się nic złego. Do pralki nie dodawaj płynu do płukania, nie jest on potrzebny. Zwyczajna woda na pewno wystarczy. Jednak sam proces płukania możesz przeprowadzić kilkakrotnie, aby mieć pewność, że na materiale nie będzie pozostałości środków piorących. Jeśli potrzebujesz nagłej gotówki, szybki kredyt może być dobrym rozwiązaniem.

Suszenie śpiwora po praniu w pralce

Jednym z ważniejszych elementów całego procesu czyszczenia śpiwora jest jego suszenie. Tu dobrze sprawdzi się suszarka bębnowa. Jeśli jednak jej nie posiadasz, nie rozwieszaj go na tradycyjnej suszarce, kiedy jest mokry i ciężki. Lepszym rozwiązaniem jest rozłożenie go na suszarce albo na ręcznikach. Latem jest na tyle łatwiej, że możesz otworzyć okna, aby zrobić przewiew.

Jeśli nie masz tyle czasu ani cierpliwości, aby czyścić śpiwór samodzielnie, możesz skorzystać z profesjonalnej pralni. Z kolei, kiedy zdecydujesz się zrobić to w tradycyjnej pralce, zaopatrz się w odpowiednie detergenty przeznaczone do tego typu materiałów. Szukasz dodatkowej gotówki? Szybki kredyt rozwiąże Twój problem z brakiem oszczędności. To komfortowe rozwiązanie dla każdego. Szybki kredyt jest skutecznym zastrzykiem gotówki, jeśli będziesz pamiętać o regularnej spłacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read