Strona głównaDOMNiezbędne akcesoria do przygotowania tortu

Niezbędne akcesoria do przygotowania tortu

Wydawać by się mogło, że do efektywnego przygotowania tortu będzie nam potrzebna odpowiednia blacha, ewentualnie urządzenia służące do stworzenia ciasta i tyle. Jednak od wyboru akcesoriów zależy efekt naszej pracy. Jeżeli szczególnie ważne jest dla nas to, by nasze torty prezentowały się niczym te wykonywane w cukierni, jest to całkowicie możliwe. Oprócz umiejętności cukierniczych przydatne będą dodatkowe akcesoria i kilka podstawowych narzędzi. Co zatem należy kupić? Zastanowimy się nad tym dalszej części naszego tekstu.

Jakie akcesoria przydadzą się do składania tortu?

By móc tworzyć efektywne wypieki, które zaskoczą naszych najbliższych, a jednocześnie nam dadzą mnóstwo satysfakcji, warto zakupić potrzebne do tego rzeczy. Niewątpliwie, na pierwszym etapie przyda się rant. Urządzenie to sprawdzi się w przypadku pieczenia biszkoptu i późniejszego układania go w gotowy tort. Do krojenia biszkoptu przydatny będzie także specjalny nóż. By móc efektywnie odmierzyć wysokość blatów naszego tortu, potrzebna będzie linijka. Przy jej użyciu możemy liczyć na dokładną pracę. Bardzo często dbamy również o nasączenie biszkoptów, dlatego w tym celu należy zakupić butelkę z sitkiem lub możemy używać po prostu łyżki. By wyciąganie tortu z rantu przebiegało sprawnie i proces ten był znacznie łatwiejszy, warto zakupić folię rantową. Z kolei również popularnym dodatkiem, który znacznie ułatwia nakładanie kremów, jest rękaw cukierniczy.

Co przyda się do tynkowania tortów?

Niewątpliwie trudno jest sobie wyobrazić przygotowanie efektywnego tortu bez konkretnych narzędzi. Kluczowa okaże się tutaj patera do tortu. Produkt ten jest zazwyczaj obrotowy i bez niego trudno byłoby sobie wyobrazić tynkowanie. Patera do tortu może być oczywiście różnych rozmiarów i zawsze należy wybierać produkt bezpośrednio nas interesujący. By móc efektywnie nakładać krem i zadbać o jego wygładzenie, powinniśmy zainwestować w szpatułkę zarówno dużo, jak i małą. Z kolei skrobka cukiernicza pomoże nam zadbać o idealne jego wygładzenie. Oprócz tych akcesoriów powinniśmy koniecznie pamiętać o podkładce pod tort, podkładce antypoślizgowej oraz wspornikach, które będą konieczne w przypadku tortów piętrowych. Przydatna okaże się także poziomica, gdyż dzięki niej uda nam się sprawdzić, czy nasz tort jest prosty. Dodatkowo warto zakupić odpowiednie pudełko, jeżeli nasz tort chcemy przechowywać i transportować.

Samodzielne dekorowanie tortów jest możliwe

Z całą pewnością torty, które zachwycają nas w cukierniach, potrafią być naprawdę zaskakujące. Jednak, w domowym zaciszu również możemy zadbać o udekorowanie naszego ciasta, ale warto pamiętać o tym, że potrzebne nam będą tutaj pewne składniki oraz dodatkowe narzędzia. Niewątpliwie, by uzyskać kolorowy tynk i barwione ozdoby, powinniśmy zakupić konkretne i interesujące nas barwniki. Wtedy, by malować czy smarować ozdoby czekoladą lub klejem jadalnym, potrzebne będą pędzle. Z kolei, kiedy chcemy spróbować naszych sił w tworzeniu rozetek czy innych dekoracji, potrzebne okażą się tylki. Wiele tortów w cukierniach zostaje także przyozdobionych różnymi figurkami z masy cukrowej. Jeżeli zależy nam na tego typu ozdobach, również możemy spróbować własnych sił w ich tworzeniu, ale warto pamiętać o tym, by odpowiednio wcześnie zakupić niezbędne narzędzia do pracy z masą cukrową. Z powodzeniem także możemy zainwestować w szablony, które pomogą nam w uzyskaniu wzorów na tynku, wstążki i tasiemki dedykowane do podkładów, a także efektowne ozdoby w postaci topperów.

Podsumowanie

Oczywiście wybór konkretnych produktów i niezbędnych akcesoriów pozostaje kwestią całkowicie indywidualną. Wszystko zależy od tego, jakie mamy własne oczekiwania, a także jaki tort chcemy stworzyć. Niewątpliwie praca cukiernicza w domowym zaciszu może okazać się świetną zabawą i da nam mnóstwo satysfakcji. Początki mogą być trudne, ale gdy w końcu uda nam się uzyskać całkowicie zadowalający efekt, z dumą zaprezentujemy nasz tort najbliższym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read