Strona głównaARANŻACJECo to są łóżka kontynentalne oraz jakie są ich zalety

Co to są łóżka kontynentalne oraz jakie są ich zalety

Zastanawiając się nad zakupem łóżka do sypialni, stajemy przed dylematem, jaki model wybrać. Czy ma to być zwykłe łózko, czy może takie, które posiada schowek na pościel i nakastliki. A może lepiej postawić na rozkładaną sofę. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się również łóżka kontynentalne i to właśnie na nich się skupimy. Zapraszamy do lektury.

Łóżko kontynentalne – czym właściwie jest

Łóżka typu kontynentalnego zyskują w Polsce na coraz większej popularności. Stosowane są nie tylko w hotelach i pensjonatach, ale również i mieszkaniach oraz domach. A wszystko poprzez ich liczne zalety, o których należy koniecznie wspomnieć!

Łóżko tapicerowane kontynentalne inaczej nazywane Boxspring zbudowane jest ze skrzyni oraz materaca. Główną cechą szczegółową są skrzynie wypełnione sprężynami bonnelowymi, czyli takimi, które umożliwiają równomierne rozmieszczenie ciężaru całego ciała na powierzchni leżącej. Najważniejsze jest również to, że sprężyny bonnelowe wytrzymują duży ciężar bez jakichkolwiek odkształceń i to przez długie lata. Z tego względu są stosowane w hotelach. Natomiast materac wykonany jest w technologii kieszeniowej. Zestawienie skrzyni i materaca sprawia, że łóżko jest o wiele wyższe od standardowych łóżek. Warto również wspomnieć, że łóżka kontynentalne tapicerowane są w całości, to znaczy, że obite materiałem są boki, skrzynia oraz ewentualny zagłówek. Tak ładne wykończenie sprawia, że dostępne modele doskonale wpasują się w wystrój każdej sypialni. Na wierzchu może również znajdować się tak zwany toper, czyli cienki materac, który niweluje szczelinę pomiędzy dwiema częściami łóżka. Dzięki niemu dwie osoby mogą komfortowo spać bez jakichkolwiek wyczuwalnych szczelin. Oprócz tak złożonej budowy łóżka kontynentalnego można także wymienić inne zalety.

Zalety łózka kontynentalnego

Tego typu łóżko zalicza się do największych, jakie są dostępne na rynku. Sam materac znajduje się na wysokości 60-70cm mierząc od podłogi. Taka wysokość ułatwia szybką zmianę pozycji ciała z lezącej na stojąca. Niezwykle praktyczne rozwiązanie dla osób starszych, które z łatwością będą mogły się położyć, a o poranku wstać.

Dzięki odpowiedniej budowie materaca kieszeniowego umożliwiono skuteczną cyrkulację powietrza i wyprowadzanie wilgoci poza materac. Dzięki temu zachowuje się lepszą higienę, wentylację oraz komfort spania, a to niezwykle ważne atuty dla hoteli.

Modele kontynentalne występują w wersji jedno i dwuosobowych. Ich niezwykła praktyczność umożliwia dowolne zaaranżowanie przestrzeni sypialni czy pokoju hotelowego. Wersje dla dwóch osób to zazwyczaj dwa oddzielne łóżka łączone wspólnym wezgłowiem, a więc można je łączyć i rozdzielać wedle uznania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read