Strona głównaPORADYRolety Zewnętrzne Elewacyjne - najważniejsze zalety

Rolety Zewnętrzne Elewacyjne – najważniejsze zalety

Wiele osób decyduje się na montaż rolet zewnętrznych, które nie dość, że doskonale osłaniają przed wzrokiem sąsiadów, to do tego idealnie chronią pomieszczenie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Zwiększa to komfort korzystania ze wszelkich ekranów, zwłaszcza w okresie letnim, gdy słońce jest wyjątkowo silne, a do tego skutecznie pozwala ochłodzić pokój. W ostatnim czasie użytkownicy domów jednorodzinnych i gospodarstw domowych, idą o krok dalej i decydują się na instalację rolet zewnętrznych. Choć kojarzone są one zazwyczaj z witrynami sklepów, to coraz częściej można je spotkać w domach zwykłych użytkowników. Rolety zewnętrzne doskonale chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym w okresie letnim, jednak wiele osób docenia je również za właściwości termoizolacyjne. Sprawdź, czemu rolety zewnętrzne są obecnie tak popularne.

Rolety zewnętrzne to komfort i funkcjonalność w jednym urządzeniu

Okres letni bywa wyjątkowo uciążliwa dla właścicieli domów jednorodzinnych czy gospodarstw domowych – duża ilość promieniowania słonecznego, które dociera do kolejnych pokoi, skutecznie uprzykrza życie domownikom. Oglądanie telewizji, korzystanie z komputer lub smartfona jest mało komfortowe, gdy promienie światła odbijają się od powierzchni ekranu, dlatego wiele osób ceni sobie całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Nie zawsze jednak jest to możliwe, a firany czy zasłony okazują się często niewystarczające w tej kwestii. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się wówczas rolety zewnętrzne, które pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju.

Standardowe rolety wewnętrzne (jak choćby mini rolety) wykonane są z tkaniny, która rzadko kiedy pozwala na całkowite odcięcie się od światła z zewnątrz w wyjątkowo słoneczne, letnie dni. Rolety zewnętrzne dostępne na stronie https://www.karnix.pl/rolety-zewnetrzne.html są wykonane z kilku materiałów do wyboru, a jednym z częściej wybieranych rozwiązań są rolety z profilami aluminiowymi. Nie dość, że są wytrzymałe, to do tego idealnie zaciemniają pomieszczenia, a do tego są dźwiękoszczelne, co pozwala zatrzymać napływ hałasów z zewnątrz.

Rolety zewnętrzne – właściwości termoizolacyjne pozwolą zaoszczędzić Ci na rachunkach

Oprócz oczywistych zalet, jak skuteczne osłona przed wzrokiem przechodniów czy sąsiadów, rolety zewnętrzne idealnie chronią zarówno przed wydostawaniem się ciepła z pomieszczenia, jak i napływem zimnego powietrza z zewnątrz. Wiele osób samodzielnie ogrzewa swoje domy, czy to za pomocą standardowych kotłów C.O., bądź też dzięki różnego rodzaju pompom cieplnym, które są szczególnie popularne w nowym budownictwie. Z tego właśnie powodu tak ważna jest termoizolacja budynku, a tę poprawiają właśnie rolety zewnętrzne. Specjalna pianka znajdująca się wewnątrz profili zapewnia doskonałą termoizolację, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatury są niskie.

Rolety elewacyjne zewnętrzne – Sposób montażu

Rolety elewacyjne zewnętrzne montuje się podtynkowo lub natynkowo. Pierwszy z tych sposobów idealnie nadaje się do nowo powstałych budynków, gdy trwają jeszcze prace wykończeniowe. Wówczas kasetę, w której znajduje się roleta elewacyjna, można w wygodny sposób zamaskować tynkiem. Z kolei montaż natynkowy sprawdzi się, gdy prace nad elewację zostały zakończone. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie renomowanego producenta rolet elewacyjnych firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-zewnetrzne-elewacyjne.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read