Strona głównaPORADYMaterac dla pary. Wybierz odpowiednią szerokość i rodzaj

Materac dla pary. Wybierz odpowiednią szerokość i rodzaj

Wybór odpowiedniego materaca dla dwojga jest nieco trudniejszym zadaniem niż kupowanie pojedynczego tylko dla siebie. Śpiąc we dwoje na tej samej powierzchni, zależy nam na komforcie i należytym wypoczynku. Jest to jak najbardziej możliwe do osiągnięcia pod warunkiem, że dobierze się wspólnie optymalne rozwiązanie. Na uwadze trzeba mieć potrzeby i preferencje obu stron. Pozwoli to na uniknięcie dolegliwości bólowych, staczanie się z materaca osoby o mniejszej masie ciała i szybkiego zużywania się powierzchni spania.

Dobry materac dla pary, czyli jaki?

Szukając odpowiedniego materaca dla pary, należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Powinien on mieć jednakową wysokość i tłumić ruchy, aby podczas zmieniania pozycji nie przeszkadzać partnerowi. Optymalną szerokością materaca dla każdej z osób będzie 70 cm, co oznacza, że materac dla dwojga powinien mieć przynajmniej 140 cm szerokości. Ważne jest to, aby materac był dostosowany do wagi cięższej osoby, jeśli wybieramy model pojedynczy. W przypadku dwóch niezależnych materacy konieczne jest zadbanie o to, aby nie powstały między nimi żadne szczeliny. Jeden materac będzie dobrym wyborem w przypadku parametrów z niewielką różnicą w wadze i wzroście. Jeśli obie osoby preferują tą samą pozycję spania i podobny stopień twardości, wariant pojedynczy będzie idealną opcją. Z kolei przy dużej różnicy w wadze, wzroście, pozycji spania i preferencjach odnośnie twardości korzystniej będzie zdecydować się na zakup dwóch osobnych materacy.

Materac sprężynowy 140×200 idealną opcją do łóżka małżeńskiego

Jeśli zależy nam na spaniu na jednej powierzchni i szukamy materaca dającego możliwość dostosowania do wymagań obojga użytkowników, co zapewni każdemu wysoki komfort snu, warto zdecydować się na modele z dwiema niezależnymi strefami, z dwiema opcjami twardości do wyboru. Dostępne są nawet materace umożliwiające dopasowanie do różnych typów sylwetki, czyli z częścią męską ze wzmocnieniami w okolicy barków i damską z podparciem dla bioder. Godny polecenia jest materac sprężynowy 140×200 kieszeniowy, który ma aż siedem stref twardości, system sprężyn umieszczony w osobnych kieszeniach, elastyczność punktową. Podobnie będzie z materacem typu multipocket i luxpocket, które wzbogacone są o dużo większą liczbę sprężyn. Sprawdź wygodne rozwiązanie od sklepu Common na https://common.sklep.pl/materace-sprezynowe/139-materac-kieszeniowy-suza-140×200-kokos-lateks-5902921951858.html. Komfort i zdrowie to istotne aspekty dla naszego organizmu. Sen powinien być przede wszystkim odpoczynkiem. Materac sprężynowe o wymiarach 140×200 to sprawdzone rozwiązanie dla par.

Alternatywą dla materaca sprężynowego 140×200 będzie model lateksowy, posiadający właściwości ortopedyczne i antyalergiczne. To samo dotyczy materaca z pianki wysokoelastycznej, który nie odkształca się. Są to materace o podwyższonej twardości i sprężystości, o wielu punktach podparcia ciała. Wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością, co przekłada się na długie lata użytkowania. Jeszcze inną możliwością jest materac termoelastyczny, który reaguje na ciepło ciała, dostosowując się idealnie do jego naturalnych krzywizn. Można liczyć na idealne podparcie dla kręgosłupa, wysoki komfort snu i optymalny wypoczynek. Na rynku dostępne są też materace hybrydowe, które łączą w sobie właściwości modeli sprężynowych i piankowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read