Strona głównaBUDOWADach z blachodachówki – czy warto?

Dach z blachodachówki – czy warto?

Wykorzystanie blachodachówki to jeden z najpopularniejszych obecnie sposobów krycia dachów. Wykonanie pokrycia z tego materiału jest lekkie, stosunkowo niedrogie i łatwo dostępne w szerokiej gamie kolorów i powłok. Można ją wykorzystać na dachy nie tylko nowych domów, ale również idealnie sprawdzi się podczas renowacji starych pokryć dachowych. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Blachodachówka – jaką wybrać?

Blachodachówka to pokrycie dachowe wyróżniające się grubą blachą i solidną powłoką ochronno-dekoracyjną. Najczęściej jest wytwarzana z blachy stalowej, specjalnie profilowanej, która jest dwustronnie ocynkowana i powlekana kilkoma warstwami lakieru. Pokrycia z blachy są ponadto znacznie lżejsze od tradycyjnych dachówek ceramicznych. Niewielka waga jest bardzo istotna w szczególności, gdy remontujemy stare zadaszenie, ponieważ nie osłabi to więźby dachowej.

Przy zakupie materiałów na dach nie powinniśmy kierować się niską ceną. Najczęściej tanie produkty, mogą pochodzić z nieznanych źródeł, a ludzie którzy je projektują nie mają doświadczenia w ich wytwarzaniu. Tylko renomowani i certyfikowani producenci, są w stanie zagwarantować, że blachodachówka będzie wysokiej jakości i posłuży nam na długie lata. Dobrze zaprojektowany i wykonany dach pozwoli cieszyć się nie tylko ciekawym wyglądem domu, ale przede wszystkim bezpieczeństwem i komfortem.

W nowoczesnym budownictwie, jak również przy wymianie pokrycia na starym dachu, idealnie sprawdza się blachodachówka. Na jej popularność wpływa również ogromna gama barw, powłok i wzorów, dzięki czemu można ją dopasować do każdej elewacji.

Modernizacja zadaszenia

Pokrycia dachowe stosowane kiedyś znacznie straciły na swoich właściwościach. Jest to efekt wieloletniego kontaktu z promieniami słonecznymi, śniegiem czy intensywnymi opadami deszczu i gradu. Nie każdy wie, jak bardzo kosztowne jest zrywanie starego dachu i położenie nowego. Lepszym pomysłem jest pozostawienie dotychczasowego dachu i nałożenia na nim kolejnego.

Blachodachówka jest idealnym sposobem na modernizację starego zadaszenia, ponieważ jest lekka i nie obciąża konstrukcji. Dodatkowo jest łatwo dostępna i konkurencyjna cenowo. Remont starego dachu wymaga szczególnej uwagi i profesjonalizmu. Należy wybierać tylko sprawdzonych wykonawców, by w przyszłości uniknąć kosztownych napraw.

Dach blaszany – co warto wiedzieć?

Wybierając dach trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim względy techniczne, ale ważne jest też dopasowanie go do charakteru i stylu domu. Takie pokrycie dachowe powinno nie tylko dobrze wyglądać, ale posiadać wszelkiego rodzaju zabezpieczenia przeciwśniegowe, system wentylacji oraz komplet obróbek blacharskich. Podczas zakupu blachodachówki warto zwrócić uwagę na:

  • grubość i sprężystość,
  • trwałość,
  • kształt dachu oraz format materiału,
  • kolor,
  • cenę w stosunku do jakości.

Koszt arkuszy ciętych i modułów blachodachówki nie różni się za bardzo. Im fala będzie wyższa, tym blacha bardziej sztywna a przez to będzie droższa. Na jej cenę mają również wpływ wysokość fali, rodzaj wykończenia i grubość powłoki lakieru.

Więcej na stronie: https://glinmet.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read