Strona głównaNIERUCHOMOŚCIMieszkanie na wynajem w Szczecinie – czy to się opłaca?

Mieszkanie na wynajem w Szczecinie – czy to się opłaca?

Zakup mieszkania na wynajem to jedna z najlepszych lokat kapitału. Ceny najmu nie spadają, a to ważny czynnik brany pod uwagę przez osoby rozważające nabycie nieruchomości z myślą o czerpaniu z niej zysków.

Mieszkanie w Szczecinie – dlaczego warto?

Mieszkanie w Szczecinie opłaca się kupić z wielu powodów. Przede wszystkim stolica województwa zachodniopomorskiego uchodzi za świetne miejsce do życia i pracy, na co wpływ ma kilka czynników, w tym lokalizacja. Szczecin jest bardzo ważnym ośrodkiem gospodarczym w regionie, a także miastem słynącym z licznych walorów turystycznych. Znajdują się tu uczelnie wyższe oraz liczne instytucje kulturalne. Powstające w Szczecinie nowe osiedla uwzględniają różne potrzeby nabywców, w związku z czym oferta w zakresie mieszkań od deweloperów jest tu bogata i urozmaicona.

Wynajem mieszkań w Szczecinie – to się opłaca!

W Polsce stawki najmu są wysokie – nie zanosi się na to, aby spadły. Szczecin jest jednym z polskich miast, gdzie w ostatnim czasie wzrosły one aż o 20 proc. w porównaniu do cen mieszkań. Średnio za mieszkanie w Szczecinie trzeba zapłacić nieco ponad 377 tys. zł, ale ostateczna cena jest zdeterminowana wieloma przesłankami. Długoterminowy wynajem przynosi największy zysk przy umowach trwających co najmniej 12 miesięcy, ale warto też rozważyć zakup mieszkania na wynajem np. turystyczny.

Kupujesz mieszkanie na wynajem w Szczecinie? O tym pamiętaj!

Jak podkreślają eksperci z firmy deweloperskiej Ronson, z punktu widzenia najemców największe znaczenie ma korelacja pomiędzy stawką najmu mieszkania a jego jakością i lokalizacją. W Szczecinie nowe inwestycje mieszkaniowe realizowane są w różnych częściach miasta. Ważne jest, aby dzielnica była dobrze skomunikowana z resztą Szczecina, mile widziana jest bliskość szkół, uczelni oraz centrów handlowych. Infrastruktura handlowo-usługowa także odgrywa istotną rolę w kontekście atrakcyjności oferty najmu. Przez najemców najbardziej poszukiwane są kawalerki oraz dwupokojowe mieszkania do 50 m kw.

https://ronson.pl/inwestycje-poznan/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read