Strona głównaARANŻACJESypialnia w stylu skandynawskim. Jak ją zaaranżować?

Sypialnia w stylu skandynawskim. Jak ją zaaranżować?

Ład, porządek, spójność, funkcjonalność, minimalizm, takimi słowami można opisać sypialnię w stylu skandynawskim. Nie dziwi fakt, że cieszy się on coraz większą popularnością, bowiem przebywanie w takim wnętrzu to czysta przyjemność. Jak zatem wyposażyć taką przestrzeń, by nadać jej iście nordycki charakter? Oto wskazówki.

Zaprogramuj swoje własne scenariusze w smart home [czytaj więcej na blogu Somfy]

Kolory w sypialni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski lubi porządek. Jakie kolory kojarzą się z czystością? Jasne, że jasne! W sypialni powinny zatem znaleźć się odcienie: bieli, szarego, beżu, ecru, brązu, a także pudrowy róż, zieleń czy błękit. Użycie tych barw nie tylko sprawi, że przestrzeń będzie wyjątkowo przyjemna, ale także optycznie większa. Jeżeli chodzi o mocniejsze akcenty kolorystyczne to są one oczywiście mile widziane, ale w formie gustownych dodatków. Tutaj możemy dać się ponieść wyobraźni i wybrać, na przykład duży, czarny zegar, wiszącą, granatową lampę w geometrycznym kształcie czy wielobarwny wazon na kwiaty. Styl skandynawski nie lubi jednak przesady. W sypialni w stylu skandynawskim nie ma miejsca na chaos, przypadkowość. Barwy powinny zatem ze sobą współgrać, tworzyć harmonijną całość.

Rozwiązania smart w sypialni w stylu skandynawskim

Sypialnia, bez względu na to, na jaką aranżację się zdecydujemy, jaki styl jest najbliższy naszemu sercu, powinna być miejscem, w którym oddamy się niczym niezmąconemu odpoczynkowi. Przestrzenią, w której czujemy się zrelaksowani, odprężeni. A nic nie poprawia komfortu w sypialni tak, jak technologie smart. Pionierem w dostarczaniu na rynek nowoczesnych rozwiązań do inteligentnego domu jest firma Somfy. Co możemy zyskać dzięki smart technologiom? Najlepiej zobrazuje to ten obrazek, a dokładniej wizualizacja sytuacji. Jest późny, chłodny wieczór. Skończyłeś właśnie czytać książkę i czujesz, że zapadasz w sen. Jednak światło nadal jest włączone, a w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby je zgasić za Ciebie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom już nie musisz wstawać z łóżka i tym samym rozbudzać się. Wystarczy jedno kliknięcie i zapada mrok. Poranek również nie musi już kojarzyć się z czymś przykrym. Dzięki technologiom smart rolety mogą automatycznie unieść się, by wpuścić promienie słoneczne do wnętrza sypialni. jednocześnie zamiast budzik może rozbrzmieć Twoja ulubiona piosenka. Taki poranek to gwarancja dobrego samopoczucia i humoru na cały dzień!

Styl skandynawski na stronie Moremadam

Styl skandynawski = minimalizm + funkcjonalność

Styl skandynawski to fuzja wygody, minimalizmu i funkcjonalności. O komforcie wspomnieliśmy już wcześniej. Teraz warto przyjrzeć się kwestii funkcjonalności. O niej w dużej mierze decyduje wielkość, ilość i rozstawienie mebli. Bezdyskusyjnie, centralnym punktem jest łóżko. Tutaj ogromną uwagę powinniśmy zwrócić nie tylko na kwestię wygody, ale i designu. Ramy łóżek w stylu skandynawskim są bowiem jednocześnie proste, jak i imponujące. Podobnie rzecz się ma z meblami stworzonymi w duchu nordyckim. Obok łóżka powinny znaleźć się eleganckie szafeczki nocne, na których można postawić lampkę, a w szufladach schować bibeloty. Można także pomyśleć o szafie w zabudowie, w której zmieszczą się przede wszystkim ubrania. Sypialnia pełni bowiem często funkcję garderoby. W sypialni w stylu skandynawskim nie ma miejsca na chaos czy bałagan, dlatego szafy, szafki, komody powinny mieć dużo szuflad, półek, które pomieszczą wszelkie przedmioty. To, co pozostaje na widoku, to przede wszystkim gustowne dodatki, naturalnie również w stylu skandynawskim. Jakie dodatki powinny znaleźć się w tym wnętrzu? Oto podpowiedzi:

  • dekoracje ścienne z naturalnych materiałów;
  • metalowe doniczki;
  • porcelanowe ozdób;
  • narzuty lub pled na łóżko;
  • miękkie poduszki;
  • puszysty dywanik;
  • obrazy, zdjęcia w drewnianych ramkach;
  • zegar;
  • wazony.

Jeżeli chodzi o minimalizm w sypialni w stylu skandynawskim, to oznacza on przede wszystkim uporządkowanie. W tym wnętrzu nie ma chaosu. Każdy przedmiot ma swoje ściśle określone miejsce i jest potrzebny. Nie ma tu przepychu, przesady, ozdobników, blichtru. Dzięki temu wnętrze takiej sypialni jest wyjątkowo przyjemne, gustowne i pozwala celebrować odpoczynek, sen i ciszę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read