Strona głównaARANŻACJE4 powody, dlaczego warto zastąpić tradycyjne zasłony okienne nowoczesnymi roletami

4 powody, dlaczego warto zastąpić tradycyjne zasłony okienne nowoczesnymi roletami

Rolety wewnętrzne zyskują na popularności i coraz częściej miejsca ustępują im klasyczne zasłony. Warto poznać ich zalety i zastanowić się nad zmianą tradycji na nowoczesność. Sprawdź, co dobrego wnoszą rolety do Twojego mieszkania.

Rolety – lżejsza alternatywa dla zasłon

Bez względu na to, czy myślimy o zakupie zasłon, czy rolet okiennych, naszym celem jest zaciemnienie pomieszczenia. Jeśli mieszkanie utrzymane jest w jasnej kolorystyce i posiadamy białe czy kremowe zasłony, nie spełnią tego wymagania. Jednakże na obecnym rynku dostępne są również rolety z tkaninami podgumowanymi w jasnych kolorach, które nie przepuszczają światła. Jest to świetnie rozwiązanie do wielu wnętrz. Modele typowo zaciemniające wykonane są z nieprzepuszczających światła tkanin, dzięki czemu w pomieszczeniu panuje oczekiwany półmrok.

Nie tylko zaciemnienie, ale i odpowiednia temperatura powietrza

Różnicę w użytkowaniu rolet zamiast tradycyjnych zasłon z całą pewnością zauważymy w okresie letnim. Gdy na zewnątrz panuje upał, promienie słoneczne mocno nagrzewają mieszkanie, sprawiając, że ciężko w nim przebywać. Rolety są doskonałym blokerem światła słonecznego, dzięki czemu dbają o utrzymanie odpowiedniej temperatury.

Zasłony łatwo ulegają uszkodzeniom

Zasłony są łatwym celem dla zwierząt, zwłaszcza kotów. Sięgając podłogi, stają się idealnym miejscem do wspinaczki; kot bez problemu wbije w nie pazury i poszarpie materiał. Jeśli są krótsze, tworzą wyzwanie do skoku z podłogi czy parapetu. Rolety nie są tak łatwo dostępne; niemal przylegają do szyby. Co więcej, materiały, z których są wykonane, są dużo mniej miękkie i trudniej się o nie zaczepić czy pogryźć, a więc rozerwanie jest naprawdę trudne. Szeroką gamę solidnych osłon okiennych oraz fachowy montaż można znaleźć na https://wolakrakzal.com.pl

Rolety są dużo łatwiejsze w czyszczeniu

Utrzymanie czystości zasłon wymaga ich każdorazowego zdjęcia i wyprania (często w pralni); wyjątkowo długie i ciężkie będą trudne w odpięciu i przeniesieniu. W przypadku rolet sprawa jest o wiele prostsza, gdyż posiadają one impregnaty antystatyczne, dzięki czemu nie osiada na nich kurz. Nie wymagają prania czy kontaktu z wodą; wystarczy przetrzeć je suchą szmatką lub odkurzaczem, by mieć pewność, że nie zbierają się na nich np. alergeny.

Rolety są więc dużo lżejsze od zasłon, przy czym zdecydowanie lepiej blokują promienie słoneczne. Dzięki temu zaciemniają pomieszczenie i utrzymują w nim chłód. O wiele łatwiej zadbać o ich czystość i długą żywotność. To nowoczesne, a przy tym stylowe rozwiązanie, którym będziemy cieszyć się wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read