4 powody, dla których opłaca się stosować LPG w butlach

Mieszanina propanu i butanu – czyli LPG – to gaz o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Powstaje w procesie rafinacji ropy naftowej, pozyskiwany jest także ze złóż gazu ziemnego. Bardzo popularny jest LPG w butlach.

Doskonała wydajność

Kluczową przesłanką, dla której warto zdecydować się na używanie LPG w butlach, jest znakomita wydajność tego paliwa. W odniesieniu do paliw tradycyjnych może być ona nawet pięciokrotnie większa. Niezwykle istotne jest jednak to, aby wybierać propan-butan w butlach od sprawdzonych dostawców, takich jak np. Amerigas.

Ekologiczność

Brak ubocznych efektów spalania to kolejny powód, dla którego opłaca się stosować LPG w butlach od Amerigas. Opinie użytkowników potwierdzają, że jest to produkt odznaczający się wysoką jakością. Czystość paliwa ma obecnie ogromne znaczenie w kontekście kwestii związanych z troską o środowisko. Dodatkowy plus jest taki, że korzystanie z mieszaniny propanu i butanu w butlach nie wiąże się z koniecznością czyszczenia urządzeń grzewczych.

Łatwa obsługa butli

Z wymianą butli jest w stanie poradzić sobie każdy. To prosta czynność zajmująca dosłownie parę sekund, niemniej należy przy tej okazji pamiętać o paru istotnych kwestiach. Przede wszystkim bezwzględnie trzeba sprawdzać szczelność butli w miejscu jej podłączenia. Ponadto niezbędne jest kontrolowanie na bieżąco stanu reduktora. W razie uszkodzeń kwalifikuje się on do natychmiastowej wymiany. Standardowo powinno się go wymieniać nie rzadziej niż co 10 lat, lecz to zależy od zaleceń producenta.

Mnogość zastosowań

LPG w butlach wykorzystywany jest w gospodarstwach domowych w charakterze zasilania kuchenek. To najbardziej znana funkcja propanu-butanu, ale nie jedyna. Oprócz tego omawianego paliwa używa się w gastronomii oraz w turystyce. Butla z gazem okazuje się też niezastąpiona podczas grillowania czy wyjazdu rekreacyjnego. Przydaje się także podczas pobytu w domkach letniskowych. Z uwagi na stosunkowo nieduże rozmiary łatwo ją przetransportować do wybranego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj